Zahájili sme Turnaje Blachotrapez CUP 2022

Futbalová sobota v Lipanoch

Uplynulú sobotu 11.6.2022 sme započali nový ročník detských futbalových turnajov Blachotrapez CUP 2022.

Na futbalovom ihrisku ŠK Odeva Lipany už od rána bolo počuť detský džavot. Hoci počasie po nočnom daždi a rannom silnejšom vetre nenasvedčovalo tomu, že by počas dňa malo byť krásne, opak bol pravdou. Oblaky sa s pribúdajúcimi minútami a hodinami preriedili, až nakoniec celú akciu osvietilo slniečko.

Ale začnime pekne po poriadku…

Deti sa veľmi tešili na turnaj a patrične tomu prispôsobili aj svoju náladu a odhodlanie zabojovať o čo najlepšie výsledky. Každý túžil vybojovať si účasť v záverečnom finálovom turnaji. Na regionálnom turnaji Blachotrapez CUP – VÝCHOD sme postupne privítali tímy TJ Slovan Pečovská Nová Ves, FK Kamenica, ŠK Záhradné, FK Lemešany, FK Široké, ZŠ Komenského Lipany, ŠK Odeva Lipany, ŠaZZ Trnkov a FK Furča Haniska. Po krátkej porade trénerov a rozhodcov sme tímy rozdelili do dvoch skupín BLACHO a TRAPEZ a súboje sa mohli začať. Po slávnostnom úvode a príhovore zástupcov organizátora turnaja spoločnosti Blachotrapez a prezidenta ŠK Odeva Lipany sa už naplno rozbehli boje kto – z koho.

Niektoré deti milo prekvapili hrou Fair – Play

V skupinách sa hrali veľmi vyrovnané zápasy. Z oboch skupín mohli postúpiť do vyraďovacej fázy štyri tímy. Čierny Peter teda pripadol jednému tímu a tým sa stal klub zo Záhradného. Vo vyraďovacej fáze sa hneď na úvod postavili proti sebe Lipanské deti, kde úspešnejšími na penalty sa stali hráči ZŠ Komenského. Za pozornosť stáli výborné zákroky brankára Pečovskej Novej Vsi, ktorý si zároveň svojim prístupom k hre Fair – play právom vypýtal nomináciu na toto individuálne ocenenie.

Samozrejme, že deti sme nesmeli nechať hladné a tak sme si pre ne pripravili chutný guláš, párky a sladkú odmenu. Pripravené boli aj rôzne sprievodné aktivity. Barborka so Zuzkou sa zapotili pri maľovaní na tvár, Simonka si ukrútila prsty pri cukrovej vate. Zabrať dostal aj skákací hrad, nafukovacia brána na strely na presnosť, ale aj radar na meranie rýchlosti strely na bránu.

Všetky deti si užili deň ako sa patrí aj so všetkým, čo sme si pre nich pripravili. Za to im patrí aj naša vďaka. Uznanie si zaslúžia aj tréneri tímov, ktorí vzorne povzbudzovali svojich zverencov.

Bojovalo sa až do poslednej minúty. Nie je dôležité kto vyhral, veď u nás sú víťazi všetci. Avšak spokojní nakoniec boli, myslím si, že všetci.

Za krásne výkony dostal každý hráč pamätnú medailu a štýlový plecniak s vecnými cenami. Rodičia ich odmenili veľkým potleskom a nesmela chýbať ani futbalová lopta pre každý tím. Zlatým klincom programu bolo spoločné fotenie všetkých zúčastnených tímov spolu s trénermi.

Veríme, že sa vidíme aj o rok. S nasledujúcimi tímami už hádam čoskoro; postup do celoslovenského finále si vybojovali:

ZŠ Komenského Lipany

ŠaZZ Trnkov

FK Lemešany

FK Široké

ŠK Odeva Lipany

Najbližšie sa vidíme na BLACHOTRAPEZ CUPe 18.6.2022 v Nižnej nad Oravou

Tešíme sa na Vás

© Copyright - chcemepomahat.sk