Odhodlaní a s pádlom v ruke v ústrety dobrodružstvu

Sobota 7. mája 2022

Na štart malodunajského vodáckeho maratónu prišlo aj tento rok veľké množstvo ľudí odhodlaných pokoriť 33 km dlhú trasu v čo najkratšom čase. S úsmevom na perách a s pádlom v ruke sa v Táborisku Nová Dedinka stretli starí vodáci, ale našlo sa aj značné množstvo nových tvárí. Tých, ktorí merali cestu dlhé kilometre z Oravy alebo aj Českej republiky vítalo príjemné, hoci trošku veterné počasie. Nik by v skorých ranných a upršaných hodinách nepovedal, že počasie počas dňa bude na jednotku.

účastníci
3 h : 34 min : 13 sec

Náš výsledný čas

87 účastníkov / 35 posádok / 4 kategórie

MUŽI, ŽENY, MIX, KATAMARÁN

Každý z účastníkov si mohol vybrať v akom tíme bude držať svoje pádlo v ruke.

Až 10 posádok tvorilo zmiešanú zostavu žena-muž, o jednu menej bolo čisto mužské zastúpenie v kanoe.

Aj Blachotrapez postavilo na štart svoju posádku v zložení : Matúš Petrášek, Peter Tomčík, Alenka Tomčíková a Tibor Tomčík (15r.). A veruže sa nedali zahanbiť. V silnej konkurencii v kategórii Katamaran obsadili krásne 4. miesto. Mnohí by povedali, že AŽ!, ale za víťazmi zaostali len 5 min:6 sec a od tretieho pódiového umiestnenia zaostali len o neuveriteľných 38 sec. Podotýkame, že traja z našej posádky boli prvýkrát na vode! Na 33 km dlhom úseku úctyhodný výkon. Gratulujeme.

Účastníkov pretekov sprevádzalo počas celej trasy krásne počasie. Vykuklo aj slniečko takže spokojnosť bolo badať na tvári každého.

V cieli pretekov – pri vodnom kolovom mlyne v Jelke dodávali ešte posledné sily posádkam svojim hlasným povzbudzovaním desiatky fanúšikov.

Spokojnosť a úľava by sa dala v tom momente krájať. Únavu z tvárí vymenili široké úsmevy, podania rúk a vrúcne objatia za splnenie cieľa dodávali zasa pocit dobre odvedenej práce. Každý z účastníkov pretekov si neskôr pochutil na výbornom guláši. Pitný režim bol doplnený oroseným pivkom, šoféri sa uspokojili aj s nealkom. Príjemnú atmosféru umocňovala živá hudba, ktorá zostala hrať až do neskorého večera.

Hoci odmenou pre každú posádku bol dosiahnutý cieľ – prísť do cieľa, pre tých najrýchlejších boli pripravené aj krásne ceny. Potom prišla na rad aj tombola a hlavná (už tradičná) výhra – nové kanoe. Síce sa nášmu tímu nepodarilo vyhrať ani kanoe a ani žiadnu inú výhru, odchádzali sme z akcie s krásnymi zážitkami a spokojní, že sme sa v silnej konkurencii nestratili. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník, na ktorý Vás zároveň už teraz pozývame.

výsledky

Foto z celej akcie si môžete pozrieť TU

© Copyright - chcemepomahat.sk