Spoznali sme víťaza futbalového turnaja Blachotrapez CUP 2022

V poslednú septembrovú sobotu sme privítali na futbalovom štadióne v Závažnej Porube 16 finalistov turnaja Blachotrapez CUP 2022. Medzi nimi sa v skupinovej fáze a vyraďovacom pavúku rozhodovalo, kto sa stane celkovým šampiónom Blachotrapez CUPu 2022. Víťazmi boli (ako to u Blachotrapez býva zvykom) všetci, ale šampiónom sa mohol stať len jeden tím. Pozrime sa spolu, ako to celé prebiehalo.

hráči
hlavná cena
deti

Finále hodné ligy majstrov

Už od skorých ranných hodín dňa 24.09.2022 sa obcou Závažná Poruba niesla mrazivá atmosféra – a to doslova. Po dvoch týždňoch dažďa nás privítalo chladné ráno s prízemným mrazom, avšak aj s teplými slnečnými lúčmi, ktoré s pribúdajúcimi minútami preberali nadvládu nad zimou. Ticho opradené spevom operencov sa s príchodom detí stratilo v nedohľadne. Na tvárach detí prichádzajúcich s túžbou vybojovať tú najlákavejšiu trofej – putovný pohár bolo badať nadšenie. Ba priam pocit, ako keby šlo o finále ligy majstrov. A nebudem ďaleko od pravdy, pretože mnohí rodičia detí to, podľa ich slov, v posledný týždeň pred samotným finále prežívali doma. Veď všetci chceli byť víťazi Blachotrapez CUPu 2022.

Slávnostné otvorenie turnaja

K otvoreniu Finálového turnaja bolo nastúpených všetkých 16 tímov a čarovnou formulkou ” Týmto oficiálne zahajujem finále Blachotrapez CUP 2022″ slávnostne otvoril veľké finále konateľ spoločnosti Blachotrapez sro pán Rafał Stolarczyk.

Boje v základných skupinách sa teda mohli začať.

slávnostné otvorenie turnaja
skupina A

Skupina C

Boj o postup zo skupiny

Rozloženie skupín bolo vyžrebované už vopred takým spôsobom, aby sa v každej skupine stretli maximálne dva tímy, ktoré spolu hrali v regionálnych eliminačných kolách.

Súboje boli v mnohých prípadoch vyrovnané, no napriek tomu výsledky tomu nenaznačujú. Hra formou 4+1 na brány veľkosti 5×2 m zaručovala veľký počet vsietených gólov. A veruže niektoré boli z kategórie výstavných.

Dráma až do konca

Z každej skupiny postupovali prvé dva tímy do vyraďovacej fázy o titul šampióna. Zvyšné dva si zahrali play off – hrdinov o celkové umiestnenie. Bolo o čo bojovať, veď každý tím mal zaručené vecné ceny. Športové potreby pre rozvoj futbalového talentu detí pre celý klub do súťaže venovala spoločnosť Blachotrapez. Spolu v hodnote až 4000€.

Najväčšiu drámu zohrali už v základnej skupine tímy ŠK Tvrdošín s Poľskými súpermi z tímu FUN & FOOTBALL. Súboj sa skončil nerozhodne, no na základe lepšieho skóre sa víťazom skupiny stali hráči ŠK Tvrdošín.

Priebežné výsledky
Kalinkovo

Niektoré tímy veľmi milo prekvapili

Veľký záujem divákov, najmä z radov rodičov detí a trénerov, ktorých tímy práve nehrali, boli zápasy tímu SFC Kalinkovo. Ich umná hra, zohratosť hráčov, dokonalá ekvilibristika a periférne videnie svojich spoluhráčov je pri hre 10. ročných chlapcoch priam neskutočná. Nečudo, že boli pasovaní do pozície favorita na víťazstvo z pozície mnohých. Samotný fakt, že bez prehry (až v rozhodujúcom zápase) nepostúpili do semifinále bol ukážkou toho, že vo futbale je všetko možné.

Samotná vyraďovacia fáza skupiny o titul – šampiónov bola veľmi vyrovnaná, veď až v troch zo štyroch zápasov sa o postupujúcom rozhodovalo zo značky pokutového kopu. Týmito šťastnými tímami boli ŠK Tvrdošín, FUN & FOOTBALL a MŠK Námestovo. Štvrtým tímom postupujúcim do semifinále sa stal TJ Roháče Zuberec.

Víťazi Blachotrapez CUPu 2022 sú z Oravy

Neviem, či to bola náhoda, alebo bojovnosť hornooravskej nátury, ale semifinále bolo záležitosť chlapcov a dievčat zo severu Slovenska a severného suseda z Poľska. V semifinálovom zápase proti ŠK Tvrdošín a taktiež v zápase o 3. miesto proti MŠK Námestovo ťahali za kratší koniec deti z TJ Roháče Zuberec. Finále bolo vernou kópiou zápasov tímov zo základnej skupiny “C” medzi ŠK Tvrdošín a Poľským FUN & FOOTBALL. Do trháku sa dostal oravský tím hneď v prvých troch minútach zápasu, kedy tromi gólmi priklonil misky váh na svoju stranu. Po zmene strán pridali ešte dva góly a tak po hladkej výhre 5:0 sa tešili z premiérového titulu “Víťazi Blachotrapez CUP 2022”.

šampióni
fanúškovia

Najlepší fanklub – rodičia

Celým turnajom sprevádzali svoje ratolesti rodičia, povzbudzovali ale aj ostatní fanúšikovia, ktorí svojimi pokrikmi a chorálmi vytvárali niekedy priam až elektrizujúcu atmosféru. Ba niekedy to už-už vyzeralo na poriadny súboj aj na tribúnach. Za takúto podporu im všetci aktéri turnaja vyjadrujú svoj obdiv a vďaku.

Sprievodný program celej akcie bol prepletený rôznymi atrakciami a súťažami. Spomenieme aspoň skákací hrad pre najmenších, cukrová vata, či maľovanie na tvár. Aby žalúdky neboli hladné – o to sa postarali Ivanove Minutky a výbornú kávu za symbolický príspevok prišli urobiť Coffe Grunt. Komu bolo málo aktivity, ten si mohol vyskúšať ProAgility arénu, alebo zasúťažiť pri najsilnejšej strele alebo strele na presnosť.

Všetci boli odmenení

Všetci hráči, ktorí boli účastníkmi finálového turnaja Blachotrapez CUP 2022 si na pamiatku odniesli medajlu, trénerov určite potešili štýlové ponožky Blachotrapez. Pamätný diplom by nemal chýbať v žiadnej klubovni. Nezabudli sme ani na individuality. Svoje ceny si prevzali a do zlatých dresov sa obliekli najlepší brankár, najlepší strelec turnaja a najužitočnejší hráč celého turnaja.

Zároveň každý tím počnúc od víťaza až po 16. miesto si vybojoval už spomenuté športové potreby na rozvoj talentu detí. Išlo najmä o tréningové kužele, švihadlá, rozlišovacie vesty, plastové méty, slalomové tyče, prihrávkové bránky…

© Copyright - chcemepomahat.sk