Poď s nami na Malý Dunaj

čisti, súťaž a vyhraj!

Prešiel už takmer rok od vtedy, kedy sme sa naposledy stretli pri akcii Veľké čistenie Malého Dunaja. Odvtedy tadiaľ pretieklo mnoho vody a my sa tu stretáme opäť. Tentoraz, aj “vďaka” koronavírusu hneď pri dvoch akciách. Jedna je už spomínaná akcia za čistý malý Dunaj a tá druhá je športového typu – tradičný Malodunajský vodácky maratón.

Veľké čistenie Malého Dunaja 11.9.2021

…alebo ako sa pri práci zabaviť

Prísť, sadnúť do člna, pádlovať a popri tom vyťahovať odpad z vody či z brehu je pre mnohých ľudí nie príliš vábna predstava. Dáme za pravdu. Ale…

Je tu jedno veľké ALE! Nevyskúšaš -nevieš!

Áno, je to tak! Aj my sme neverili, kým sme to na vlastnej koži neskúsili. A nebolo to vôbec také zlé, aká bola naša prvotná predstava. Čakali sme, že budeme celý mokrí a smradľaví. Určite veľa spravila aj dobrá partia.

štart vodáckeho maratónu
veľké čistenie malého dunaja

Tento rok sa opäť vydávame zdolať kus vodnej cesty Malého Dunaja a poupratovať všetko to, čo voda za posledný rok priniesla alebo vyplavila. Tešíme sa opäť na stretnutia so starými priateľmi, na nadviazanie nových, kopec smiechu na vode a výborný guláš s pivkom pri neskoršom posedení pri dobrej hudbe.

Srdečne pozývame aj každého jedného z Vás zapojiť sa do tejto ušľachtilej akcie. Vidíme sa 11.9.2021 v Jelke pri Mlyne o 08:30. Každému jednému z účastníkov venujeme malú pozornosť. Čo to bude? Nechajte sa prekvapiť.

Pádlovaním vyhraj loď

Znie to neuveriteľne, ale je to tak. Teda nie až tak loď ako čln – konkrétne nové kanoe. Ale aj na takú loď sa dá zbaliť pekné dievča/fešný chlapec.

Ale pekne po poriadku.

Keďže Malodunajský vodácky maratón sa nemohol z pandemických dôvodov uskutočniť v tradičnom termíne v máji, presunuli sme ho na poslednú septembrovú sobotu 25.9.2021

Účastníkov budeme vítať v Táborisku Nová Dedinka od 08:00 kedy začne prezentácia pretekárov.

Pravidlá súťaže sú jednoduché.

Opäť sa bude súťažiť v 4 kategóriách (resp. v piatich- aj C2 muži 100+)

C2 muži  a aj C2 muži 100+

C2 ženy

C2 mix

Katamaran

Ide o čas! To platí aj pre toho, kto chce vyhrať spomínanú loď. Ibaže ten nemusí pádlovať ostošesť, ale len toľko, aby zvládol trasu do piatich hodín. A potom už len čakať, či sa pri žrebe usmeje na neho šťastie. Samozrejme hráme aj o iné ceny.

POZOR – na preteky sa treba registrovať vopred!

Radšej hory ako vodu?

Dávaš prednosť radšej horám ako vode?

Aj tam ťa vieme odmeniť za tvoju pomocnú ruku. Stačí sa vybrať do hôr, ak uvidíš neporiadok, tak ho odstráň. Odfoť sa a fotku verejne zdieľaj na našich profiloch instagramu a facebooku.

Ak ťa vyžrebujeme, čaká ťa krásna odmena. Alebo sa zapoj do súťaže čisti hory – vyhraj pobyt!

Ako? Pozri si video

https://www.instagram.com/p/CTDBBI3AGwQ/

© Copyright - chcemepomahat.sk