Veľké čistenie Malého Dunaja 2022

Ako sme si už zvykli, jedna zo septembrových sobôt vždy patrí vynikajúcej vodáckej aktivite – Veľkému čisteniu Malého Dunaja. Pokojné rameno nášho veľtoku je počas letných dní veľkým lákadlom mnohým ľuďom, rôznym partiám priateľov na pokojné chvíle oddychu a aktívny relax. Samozrejme, tam, kde sa stretá veľká skupina ľudí, tam sa vždy nájde aj určité množstvo odpadu. No a ak sa náhodou dostane do vody, tak ho treba vyzbierať.

Tak sme sa aj tentoraz vybrali pozbierať všetko to, čo do vody nepatrí. Keď vás upratovanie baví, nemôžete chýbať na Malom Dunaji. Ráno 10.09.2022 sme sa spoločne stretli už tradične pri Kolovom vodnom mlyne v Jelke. Nechýbali ani zamestnanci spoločnosti Blachotrapez aj s ich rodinnými príslušníkmi. Prekvapením pre všetkých bola hneď na úvod stretnutia tombola o ceny zo spoločnosti Blachotrapez. No a po nej sme sa už pustili do práce.

Všetkých 94 dobrovoľníkov sme sa rozdelili do 6 rôznych úsekov, nasadli do autobusov, ktoré nás zaviezli na počiatočné stanoviská čistenia. Odtiaľ sme sa už len plavili a zbierali všetko, čo sme našli. Počasie napriek nepriaznivej predpovedi prekvapilo a po celý čas akcie nám krásne svietilo slniečko. Prekvapenie pre nás pokračovalo aj pri hľadaní odpadu. Ako sme boli zvyknutí po minulé roky nájsť neskutočné množstvo, tentokrát to bolo omnoho menej, avšak stále dosť. Aj čas, ktorý sme trávili čistením Malého Dunaja nám akosi veľmi rýchlo ubehol a tak sme vytiahli lode na breh, vyzbieraný odpad vo vreciach nachystali na odvoz, nezabudli sme na spomienkovú fotku a nakoniec sa presunuli späť ku kolovému mlynu, kde na nás čakala živá hudba a pohostenie vo forme výborného perkeltu a chladeného moku žltkastej farby.

Všetci účastníci tejto výbornej akcie sa radi spolu stretávajú. Vedia, že je to možnosť urobiť niečo viac pre ekológiu a budúcnosť. Zároveň to vytvára dobrý pocit na duši u každého, kto sa akýmkoľvek spôsobom zapojil do tejto nezištnej aktivity.

Veríme, že nabudúce sa k nám pridáte aj vy.

Pozývame vás nahliadnuť aj do galérie fotiek z akcie. Nech sa páči.

© Copyright - chcemepomahat.sk