Finále Blachotrapez Cup 2023 – Nezabudnuteľné celoštátne finále v Nižnej

Blachotrapez Cup 2023 dosiahol svoje vyvrcholenie v nesmierne napínavom finále, ktoré sa konalo 1. júla 2023 v krásnej Oravskej obci Nižná. Tento prestížny futbalový turnaj od spoločnosti Blachotrapez zhromaždil 16 postupujúcich tímov z regionálnych turnajov  v Lehote pod Vtáčnikom, Nižnej a Dubovici. Tímy sa stretli na jednom mieste, aby súťažili o titul a ukázali svoje futbalové schopnosti na najvyššej úrovni. Blachotrapez Cup 2023 priniesol nezabudnuteľné momenty a bohatý sprievodný program, ktorý oslovil všetkých fanúšikov.

CHCEMEPOMAHAT – Futbalová radosť bez obmedzenia

Projekt CHCEMEPOMAHAT je nielen slovnou frázou, ale skutočným poslaním spoločnosti Blachotrapez. Už tretí rok po sebe organizuje jedinečné futbalové turnaje pre deti do 10 rokov nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike. Cieľom týchto akcií je poskytnúť deťom z malých miest a dedín možnosť zažiť futbalovú radosť v plnej miere, úplne ZADARMO… Stačí len prísť a byť súčasťou tohto neopakovateľného zážitku.

Božská kombinácia futbalu a zábavy

Blachotrapez Cup 2023 priniesol okrem kvalitného futbalu aj bohatý sprievodný program, ktorý naplnil leto nezabudnuteľnými zážitkami. Tento krásny futbalový turnaj s bohatým sprievodným programom bol otvorený všetkým účastníkom ZADARMO. A aj keď samotné hranie futbalu nebolo povinné, návštevníci akcie si užili deň plný radosti a zábavy.

Blachotrapez Cup sa stal nielen športovou akciou, ale aj rodinnou udalosťou, kde sa stretli deti, rodičia, rodiny a priatelia. Atrakcie a súťaže boli prispôsobené všetkým vekovým kategóriám, aby sa každý mohol aktívne zapojiť. Deti sa vyšantili na obrovskom nafukovacom hrade, nechali si namaľovať farebné motívy na tvár, zatiaľ čo dospelí si oddýchli pri kávičke a občerstvení. A sladká chuť cukrovej vaty sprevádzala atmosféru celej akcie. Pre športových nadšencov nechýbal ani stánok s futbalovými suvenírmi, kde si mohli doplniť zbierku svojich obľúbených klubov, či Proagility aréna s možnosťou vyskúšať si hru jeden na jedného.

Súboje, ktoré vytvorili hrdinov

Samotný turnaj Blachotrapez Cup bol pôsobivý a nezabudnuteľný. Kluby museli absolvovať náročné eliminačné súboje v regionálnych kolách Blachotrapez CUPu, aby si vybojovali prestížny postup do celoslovenského finále. V tejto súťaži nešlo len o slávu, ale o cenné futbalové dresy a vybavenie pre ďalší rozvoj futbalových talentov.

Regionálne kolá boli plné vzrušenia, keď sa 16 tímov v každej oblasti odvážne stretlo a bojovalo o výsadu postupu do veľkého finále. Každý turnaj bol napínavý a vyrovnaný až do samého záveru. Nakoniec sa 5 najlepších tímov z každého regionálneho kola radovalo z postupu do finálového turnaja.

Na západe sa z kvalifikačných súbojov do finále prebojovali tímy: Prievidza, Nedožery-Brezany, Chynorany, Sebedražie a Lehota pod Vtáčnikom. Severný región reprezentovali tímy Nižná, Dlhá nad Oravou, Oravská Polhora, Zuberec a Námestovo. Východnú časť Slovenska zastupovali tímy z Lipian, Záhradného, Čirča, Širokého a Pečovskej Novej Vsi. Minuloročný víťaz Tvrdošín mal automatický postup do finále zabezpečený.

Napätý finálový turnaj a triumf víťazov

Napokon prišiel ten veľký okamih, kedy sa všetky tímy stretli v grandióznom finálovom turnaji, ktorý sa konal v Gabion Aréne Štadióna SNP v Nižnej. Napätie na ihrisku bolo citeľné, keď sa deti stretli tvárou v tvár s rovesníkmi, proti ktorým ešte nikdy nehrali. Zápasy boli vyrovnané a o postupujúcich zo základných skupín do play-off sa rozhodovalo do posledných sekúnd záverečných stretnutí.

Tímy boli do skupín vyžrebované k nasadeným tímom (víťazom regionálnych kôl a víťazovi z roku 2022) tak, aby sa v jednej skupine stretli 3 tímy z rôznych regionálnych kôl a teda max. 2 tímy z jedného regionálneho kola.

Hneď v “A” skupine sa stretlo kvarteto vyrovnaných tímov, čo sa odzrkadlilo aj v postupovej matematike. Záhradné – tím bez prehry v skupine (3 remízy) nešťastne nepostúpil zo skupiny, kde ešte v poslednej minúte záverečného zápasu skupiny viedlo 2:1 nad Tvrdošínom a malo istotu výhry v skupine. Avšak gól inkasovaný v posledných sekundách ich obral o dôležité body a teda aj o boje o putovný pohár.

Priebeh turnaja, výsledky zápasov a aj celkové poradie si môžete pozrieť po kliknutí na tlačítko nižšie.

Chlapci a dievčatá z tímu Prievidza predviedli svoju dominanciu a zaslúžene si vybojovali titul šampiónov Blachotrapez Cupu 2023 po víťazstve vo finálovom zápase proti tímu Lipany. Ich výkon bol nesmierne pôsobivý a v záverečnom súboji ukázali svoje futbalové kvality. S radosťou si odniesli nielen titul turnajového víťaza, ale aj krásny putovný pohár.

Poďakovanie pre zainteresovaných

Chceli by sme vzdávať hold a veľké poďakovanie nielen všetkým účastníkom, tímom a hráčom, ale aj tým, ktorí svojou obetavou prácou a pomocou prispeli k priebehu celého Blachotrapez Cupu 2023. Vaše úsilie a odhodlanie bolo neoceniteľné a bez vás by tento turnaj nemohol byť tak úspešný. Vaša oddanosť a srdce, ktoré ste vložili do organizácie a realizácie podujatia, nás dojímajú.

Ďakujeme vám, milí zamestnanci, za vašu neustálu prácu a nasadenie. Vaša profesionálna príprava, vedenie tímov, technická podpora a starostlivosť o logistiku zabezpečili plynulý priebeh turnaja. Vaša pozitívna energia a ochota pomáhať vytvorili výnimočnú atmosféru, v ktorej sa deti cítili vítané a bezpečné.

Hrdinský tím dobrovoľníkov

Chceme tiež vysloviť hlbokú vďaku všetkým dobrovoľníkom, ktorí venovali svoj čas a energiu pri organizácii podujatia. Vaša obetavosť a ochota pomôcť znamenala veľa pre deti, rodičov a všetkých účastníkov. Vaša úloha v pozadí bola nenahraditeľná a vaša láska k futbalu a túžba pomáhať priniesla nezabudnuteľné zážitky všetkým prítomným.

Vďaka rodinám a fanúšikom

Veľká vďaka patrí aj rodinám a fanúšikom, ktorí sa zúčastnili Blachotrapez Cupu 2023. Vaša podpora a povzbudzovanie hráčov boli neoceniteľné. Vytvorili ste atmosféru, v ktorej sa deti cítili motivované a hrdé na svoje výkony. Vaše zapálenie a plameň, ktorý ste priniesli na štadión, bolo silnou hnacou silou pre všetkých zúčastnených.

Prekvapenie v správach, ktoré potešilo

Prišli nám krásne maily a správy, za ktoré sme nesmierne vďační. Utvrdzuje nás to v presvedčení, že prácu, ktorú robíme, robíme dobre.

Dovolili sme si uverejniť zopár správ:

“Dobrý deň prajem, pán Petrášek;

v júni sme sa s našou dcérou a “jej” teamom zúčastnili regionálneho kola Blachotrapez CUP, z ktorého sme postúpili do finále, ktoré sa konalo 1.7.2023 v Nižnej.
Bolo to niečo parádne, od nápadu, cez organizáciu až k samotnému priebehu turnaja.
Deti si to neskutočne užívali, naša dcéra dokonca po regionálnom kole, kedy postúpili, nakreslila na výkres pohár, ktorý by chcela vyhrať. A neuveríte, im sa to naozaj podarilo :-).
Vyhrali 🙂 a to dievča, ktorému ste vy osobne predávali putovný pohár, bola ona.
V tú noc ani poriadne nespala, stále kontrolovala, či je pohár na jej stolíku tak, ako ho tam pred spaním položila :-).
Ešte raz veľmi moc ďakujeme za túto iniciatívu, ktorú robíte, a ktorá robí deťom detstvo krajším a  nezabudnuteľnejším!”
                                                                                  Oľga Kopalová
“Pan riaditeľ, s odstupom dvoch dní sa chcem poďakovať za výbornú úroveň turnajov, či už v Lehote pod Vtáčnikom alebo v Nižnej ten finálový. Deti si to možno tak neuvedomili, čo dosiahli, a že boli na Majstrovstvách Slovenska, ale ja ako tréner určite áno. Vôbec mi nevadí, že sme skončili na 12.mieste; boli to skúsenosti aj pre mňa. Hlavne ten finálový turnaj bol našľapaný a ako sa doslova ukázalo – aj o jednom góle, čo sa týkalo hlavne našej A skupiny. Aj tak ďakujem za všetko a pevne dúfam, že s nami budete rátať aj v ďalšom ročníku, nakoľko je to jeden z najlepších turnajov pre deti. A samozrejme ďakujeme aj za pomôcky, tie sa zídu určite, hlavne mne, čo mám na starosti tri kategórie.
S pozdravom L.Zibura tréner prípraviek U6, U9 a U11 Nedožery Brezany. “

Nezabudnuteľné zážitky a vzácne spomienky

Blachotrapez Cup 2023 priniesol množstvo nezabudnuteľných zážitkov a vzácnych spomienok. Vďaka vám všetkým sme mohli vytvoriť podujatie, ktoré vytvorilo pozitívne zážitky pre deti a rodiny. Vaša angažovanosť a snaha o vytvorenie príjemného prostredia pre všetkých účastníkov zanechala hlboký dojem a úsmev na tvárach všetkých, ktorí sa zúčastnili.

Ešte raz veľké ĎAKUJEME všetkým, ktorí ste prispeli k úspechu Blachotrapez Cupu 2023. Vaša práca, oddanosť a láska k futbalu a pomoci robia tento svet lepším miestom pre deti.

A ešte jedno prekvapenie….

Blachotrapez Cup 2023 sa stal synonymom radosti, futbalu, súťaženia a odmeňovania. Hoci sme odmeny rozdali, predsa ešte jedna odmena zostala neodovzdaná…

Víťaz Blachotrapez CUPu 2023 si svojou výhrou zabezpečil aj vstupenky na atraktívny futbalový zápas slovenských ligových klubov.  Je nám cťou oznámiť, že dňa 3.9.2023 navštívia víťazi nášho turnaja mesto a štadión s najlepšími fanúšikmi na Slovensku – štadión Antona Malatinského v Trnave. Deti z Prievidze nielenže budú prítomné na tomto (pravdepodobne) televíznom zápase, ale….

…budú mať tú česť vyprevádzať futbalistov pri slávnostnom nástupe v zápase FC SPARTAK TRNAVA a MŠK ŽILINA. 

A my samozrejme budeme pri tom!

Na krásny zážitok sa tešíme s nimi a Vám ostatným určite prinesieme bezprostredné dojmy z tejto udalosti v ďalších článkov.

Nezabudnite nás sledovať.

© Copyright - chcemepomahat.sk