Regionálny eliminačný turnaj detí do 10 rokov v Nižnej na Orave: Cesta na Finále Blachotrapez CUP SK 2023

Blachotrapez CUP v malebnom mestečku Nižná na Orave , ktorý sa konal dňa 17.6.2023, bol po regionálnom turnaji v Lehote pod Vtáčnikom ohromujúcim pokračovaním tohto veľmi úspešného futbalového turnaja. Ten sa vďaka Blachotrapez v tejto lokalite uskutočnil zase po roku. Nadšením oplývajúci turnaj privítal mladých futbalistov zo všetkých kútov Žilinského kraja, ktorí súťažili a predvádzali svoje futbalové talenty. Už od samého začiatku až po finálové zápasy vládla na ihrisku vášnivá atmosféra a ukážka excelentného futbalového umenia.  Tento turnaj bol druhým krokom smerujúcim k vyvrcholeniu sezóny, kde najtalentovanejší mladí futbalisti bojovali o postup do Finále Blachotrapez CUP SK 2023.

Veľká súťaživosť a pôžitok pre divákov

Regionálne kolo Blachotrapez CUPu v Nižnej priniesol mladým futbalistom jedinečnú príležitosť ukázať svoje schopnosti a vybojovať si nielen uznanie, ale aj postup do celoslovenského finále – najočakávanejšieho futbalového podujatia v regióne. Zápasy boli nabité súbojmi, plnými adrenalínu, technických zručností a taktického umenia. Diváci, ktorí sa zišli v hojnom počte, boli svedkami skvelého futbalu a naživo si užívali sledovanie talentovaných mladých hráčov. Nižná na Orave je známa svojou futbalovou vášňou a tento turnaj nebol výnimkou. Miestny futbalový štadión bola domovom aj množstva divákov, ktorí sa zišli, aby povzbudzovali mladých futbalistov. Atmosféra bola nabitá emocionálnou energiou a tímová podpora bola neoceniteľná pre hráčov, ktorí sa snažili ukázať svoje najlepšie výkony.

Kvalita zápasov a nezabudnuteľné momenty

Tímy detí do 10 rokov Čadce, Zuberca, Dlhej nad Oravou, Oravskej Poruby, Dolného Kubína, Oravskej Polhory, Námestova , Tvrdošína, Nižnej, Chlebníc, Brezy, Klina a taktiež aj dva tímy z Poľska (KS Luboń Skomialna Biala a FUN & FOOTBALL) sa stretli na ihrisku so želaním vyhrať a postúpiť do Finále Blachotrapez CUP SK 2023. Bolo fascinujúce sledovať ich odhodlanie a nasadenie počas každého zápasu. Mnohí z týchto mladých futbalistov ukázali neuveriteľný talent a nádej pre budúcnosť slovenského futbalu.

Víťazom turnaja sa nakoniec stali deti z domáceho futbalového klubu FK Nižná, ktoré zdolali vo konečnom zápase o prvé miesto Dlhú nad Oravou 3:0. Všetky tímy predviedli výnimočné výkony počas celého turnaja. Ich disciplinovaná hra, taktické rozhodnutia a strelecká efektivita si zaslúži obdiv a gratuláciu v tejto náročnej súťaži.

Individuálne ocenenie

Zápasy na turnaji boli plné adrenalínu a vzrušenia. Hráči predvádzali svoje futbalové zručnosti a súťaživosť na najvyššej úrovni. Boli to nezabudnuteľné momenty, keď mladí futbalisti dosahovali góly, získavali pre svoje tímy dôležité body a ukazovali svoj potenciál. Výkony niektorých hráčov si zaslúžia osobitnú pochvalu, keďže prezentovali technickú zručnosť a strategické myslenie, ktoré prekvapili nielen divákov, ale aj trénerov.

Medzi deťmi boli talentovaní hráči a hráčky, ktorí v tomto turnaji predviedli vynikajúce výkony za čo si zaslúžili aj individuálne ocenenia. Ocenenie za najužitočnejšieho hráča turnaja si hlasovaním všetkých trénerov vyslúžil hráč TJ Roháče Zuberec Matej Kaššák.

Všetky očakávania, ale smerujú k finálovému stretnutiu, kde budú mať  príležitosť všetky deti ukázať svoje schopnosti a súťažiť s ostatnými najlepšími tímami zo Slovenska.

Postupujúce tímy a očakávania do Finále Blachotrapez CUP SK 2023

Po vyčerpávajúcich zápasoch sa nakoniec určili tímy, ktoré si vybojovali cenný postup na Finále Blachotrapez CUP SK 2023:

Nižná, Dlhá nad Oravou, Oravská Polhora, Zuberec a Námestovo, ktorému svoje miesto kvôli iným povinnostiam prenechal Dolný Kubín.

Blachotrapez CUP v Nižnej 17.6.2023 zanechal nezmazateľnú stopu v srdciach všetkých zúčastnených. Tento turnaj nielen posilnil a rozvinul futbalové talenty, ale aj vytvoril nezabudnuteľné spomienky a podporil vzájomné priateľstvo medzi mladými hráčmi. Ich úspech a zápal pre futbal je sľubným znamením pre budúcnosť, že Orava má skutočný potenciál stať sa skutočným miestom pre rast budúcich futbalistov.

Regionálny eliminačný turnaj detí do 10 rokov v Nižnej na Orave bol vďaka spoločnosti Blachotrapez sro nezabudnuteľným a vzrušujúcim športovým podujatím. Mladí futbalisti predviedli svoj talent a nasadenie, zatiaľ čo diváci im poskytovali neoceniteľnú podporu. Postupujúce tímy sa tešia na Finále Blachotrapez CUP SK 2023, kde budú mať šancu získať ocenenie a ukázať svoj potenciál. Tento turnaj je len jednou z mnohých príležitostí, kedy sa mladí futbalisti môžu vyjadriť a posúvať sa smerom k svojim snom.

© Copyright - chcemepomahat.sk